Projekt LEPSZY START
Treść
Regulamin rekrutacji
do projektu
LEPSZY START
realizowanego w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 9.1.2
Termin realizacji: 01.08.2012 – 31.08.2013
Szkoła Podstawowa im. K. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy
I. Zasady ogólne
§1
Regulamin rekrutacji dotyczy projektu „Lepszy start” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.2.
§2
Termin realizacji: 01.08.2012 – 31.08.2013.
§3
Projekt Lepszy start” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
§ 4
1. Projektodawcą jest Gmina Stary Sącz..
2. Beneficjent ostateczny: uczeń, któremu zostało udzielone wsparcie w ramach Działania 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3. Koordynatorem Projektu na terenie Szkoły Podstawowej im. K. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy jest dyrektor szkoły.
II. Kryteria przyjęć do projektu „Lepszy start’’
§ 5
1. Do udziału w rekrutacji na zajęcia pozalekcyjne uprawnieni są uczniowie klas I - III, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
1) uczą się w Szkole Podstawowej im. K. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy
2) wykazują:
a) wadę/wady postawy – w przypadku zajęć gimnastyki korekcyjnej,
b) braki edukacyjne z danego przedmiotu- dla uczniów posiadających trudności w czytaniu , pisaniu oraz matematyce,
c) zajęcia rozwijające uzdolnienia muzyczne,
d) zajęcia z logopedii,
2. O przyjęciu kandydatów do projektu decydować będzie:
ad. a) wada/y postawy dziecka (karty bilansu, dokumentacja pielęgniarki szkolnej, diagnoza lekarska), deklaracja rodzica, pozytywna decyzja komisji kwalifikacyjnej;
ad. b) opinie i orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, wyniki w uczeniu niższe niż średnia (oceny opisowe, testy kompetencji, informacja o gotowości szkolnej dziecka), trudności obserwowane przez nauczycieli i rodziców, deklaracja rodzica, pozytywna decyzja komisji kwalifikacyjnej;
ad. c) uzdolnienia uczniów, zainteresowania wokalne, muzyczne (informacje uzyskane od rodziców i nauczycieli), deklaracja rodzica, pozytywna decyzja komisji kwalifikacyjnej;
ad. d) opinie i orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, obserwacje nauczycieli, deklaracja rodzica, pozytywna decyzja komisji kwalifikacyjnej;
Rekrutacja do projektu „Potrafię lepiej w SP STO”
§ 6
1. Rekrutacja odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej im. K. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy – Rodzic zamierzający zapisać dziecko na zajęcia zobowiązany jest wypełnić Kartę zgłoszeniową kandydata do uczestnictwa w zajęciach w ramach projektu ,,Lepszy start’’– zał. nr 1.
2. Rekrutacja trwa od 3.09.2012 do 14.09.2012 r..
3. Podpisanie deklaracji uczestnictwa w poszczególnych działaniach projektu jest równoznaczne ze zobowiązaniem się do zapewnienia czynnego i pełnego udziału ucznia w 30 godzinach zajęć realizowanych w ramach projektu do końca roku szkolnego.
4. Rodzice uczestników projektu zobligowani są do wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych swojego dziecka, uczestnika /uczestniczki zajęć. Deklaracje uczestnictwa, oświadczenia i inne informacje oraz dokumenty związane z rekrutacją dostępne są u koordynatora projektu oraz w sekretariacie Szkoły.
6. Wymagane dokumenty można składać u koordynatora projektu, w sekretariacie szkoły lub wychowawców ucznia /uczennicy.
§ 7
1. Nabór do projektu przeprowadzą Komisje Rekrutacyjne powołane przez Dyrektora Zespołu Szkół – Zarządzenie nr 14a/2012. – Załącznik nr 2.
2. Podstawą określenia trudności w uczeniu się /uzdolnień będą opinie nauczyciela informacje określone w § 5.
III. Wykaz realizowanych działań
§ 8
1. Działanie I. „Gimnastyka korekcyjna” - ilość godzin – 120 h,
2. Działanie II. „zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla uczniów posiadających trudności w czytaniu, pisaniu, matematyczne – 210 h,
3. Działanie III. „zajęcia rozwijające uzdolnienia muzyczne – 180 h,
4. Działanie IV. ,,Zajęcia z logopedii” – 120 h.
,
Postanowienia końcowe
§ 7
1.Informacje komisji rekrutacyjnej oraz lista zakwalifikowanych dzieci zostaną przekazane przez wychowawców rodzicom/opiekunom prawnym uczniów i uczennic do 26.09.2012.
- Komisja kwalifikacyjna powołana przez dyrektora zakwalifikuje uczniów do poszczególnych zajęć na podstawie kart zgłoszeniowych.
- Każdy uczestnik może skorzystać z kilku form wsparcia poprzez złożenie dodatkowej karty zgłoszeniowej na dane zajęcia.
- Momentem przystąpienia do projektu będzie podpisanie deklaracji uczestnictwa w projekcie przez rodzica lub prawnego opiekuna.
- Komisja rekrutacyjna zobowiązana jest przekazać koordynatorowi Projektu odrębne listy uczestników projektu z podziałem na poszczególne zajęcia zgodnie z kartami zgłoszenia na zajęcia.
- Każdy uczestnik Projektu ma obowiązek usprawiedliwieniu swojej nieobecności; na zajęciach.
- Praca nauczyciela dokumentowana będzie w dziennikach zajęć.
Dyrektor szkoły Zofia Golonka